Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this content. View the current version.

Compare with Current View Version History

« Previous Version 3 Next »

Situatie

In Findesk moeten studiefinancieringen worden opgevoerd binnen de verplichtingen in Inventarisatie. Vanaf 2024 is de juiste maandlast van belang voor een juiste toetslast. Maar waar vind ik die maandlast?

Uitleg

Waar de maandlasten van de studiefinanciering gevonden kunnen worden is verschillend per fase waarin de (ex)student zich bevindt. Veel van de informatie is te vinden bij DUO via de volgende link https://duo.nl/particulier/studieschuld-terugbetalen/overzicht-studieschuld.jsp .

Vervolgens zijn er 3 fases te onderscheiden:

  1. de klant studeert nog

  2. de klant is klaar met studeren maar hoeft nog niet af te betalen

  3. de klant lost af op de studieschuld

De klant studeert nog

Wanneer de klant nog studeert is het bepalen van de juiste maanlast lastig. Er is immers nog niet bekend wat het totale schuldbedrag gaat zijn. Let er ook op dat er geldverstrekkers zijn die geen rekening houden met het inkomen van een nog studerende aanvrager of, in het uiterste geval, helemaal geen hypotheek willen verstrekken aan nog studerende aanvragers.

De meeste informatie kan je terugvinden op MijnDUO.nl, daar moet de klant wel zelf inloggen.

Voorbeeld overzicht “klant studeert nog”

De klant is klaar met studeren, maar lost nog niet af

Na het eindigen van de studie begint de aanloopfase. Deze begint op 1 januari van het jaar nadat de studie gestopt is. Dus, in september 2023 stoppen betekent vanaf 1 januari 2024 beginnen met de aanloopfase. Die aanloopfase loopt vanaf dat moment 24 maanden. In die periode wordt er wel rente gerekend en toegevoegd aan de schuld, maar wordt er nog niet afgelost.

Voorbeelden overzicht “klant is klaar met studeren”

  • No labels